neden-organik-beslenmeliyiz-takviyelik-blog-fotografi

Neden Organik Beslenmeliyiz?

Organik besinler tarım ilaçları, kimyasal maddeler ve hormon kullanılmadan elde edilen besin çeşididir. Öte yandan Organik Beslenme Nedir? diye soracak olursanız bu soruya cevabımıza göz atın!

tum-gun-yag-yakmak-icin-7-oneri-blog-gorseli

Tüm Gün Yağ Yakmak İçin 7 Öneri!

Her şeyden önce, vücut ağırlığınızı korumak için yemek yemekle, yağ yakmak için yemek yemek arasında ayrım yapmak önemlidir. Sağlıklı bir kiloda olmak ve korumak istiyorsanız, karbonhidrat, protein ve yağ dengesi ile günde yaklaşık 2.000 kalori yemeniz gerekir. Bununla birlikte, yağ yakmak istiyorsanız, kalori açığını korumanız gerekir. Daha basit bir ifadeyle, tükettiğinizden daha fazla enerji harcamanız gerekir. […]

metabolizme-nedir-nasıl-hızlandırılır-takviyelik-blog-görseli

Metabolizma Nedir ve Metabolizma Hızı Nasıl Arttırılır?

Metabolizma, vücudunuzun içinde sürekli olarak devam eden ve yaşamın normal işleyişine izin veren tüm kimyasal süreçleri ifade eder. Vücutta normal işleyişin sürdürülmesine homeostaz denir.  Bu süreçler, yiyeceğimizdeki besinleri parçalayanları ve vücudumuzu oluşturan ve onaranları içerir.

corek-otu-yagi-nedir-faydalari-blog-gorseli

Çörek Otu Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Bugüne kadar, çörek otunun sağlık üzerindeki etkilerini test eden klinik çalışmaların eksikliği de söz konusudur. Ancak test edilmiş, nelere iyi geldiği detaylarını da sizlerle paylaşalım. Ülkemizde tedavi açısından kullanılmaz fakat birçok hastalık için iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Bağışıklık-sistemini-güçlendiren besinler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Bağışıklık sistemi, vücutta herhangi bir hastalık ortaya çıkarmaya çalışan mikroorganizmaların karşısında durmakta ve duvar görevi üstlenmektedir. Güçlü bağışıklık sistemi, kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek iç ve dış etkenlere karşı savunma biçimidir. Bağışıklık sistemi vücutta yer alan diğer sistemler ile orantılı çalıştığı için sadece beslenmeye değil, sağlığa da oldukça dikkat edilmelidir. Böylece kişinin bağışıklık sistemi daha […]

sac-dokulmesine-iyi-gelen-yaglar-blog-fotografi

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Bir saç teli, 4 ila 6 yıl saç derisinde kalabilmektedir. Yetişkin bir insanda 100-150 adet saç dökülmesi uzmanlar tarafından normal olarak karşılanmaktadır. Saç dökülmesi yetişkin bir insanda 2 ay sürebilmektedir. Bu saç dökülmesinin süresi 2 ayı geçerse en kısa zamanda bir uzmana başvurmak gerekebilir. Peki saç dökülmesine neden olan faktörler nelerdir?

glutamin-nedir-kapak-gorseli

Glutamin Nedir? Glutamin Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Esansiyel olmayan bir amino asit olan glutamin vücudumuzun kendi başına ürettiği bir amino asit çeşididir. Bununla birlikte yediklerimiz ile de vücudumuza daha fazla glutamin alabiliriz. Ama insan bunu neden yapmalı? Şimdi gelin glutamin ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

kolajen içeren besinler- ana görsel

Kolajen İçeren Besinler

Cilt sağlığı denildiğinde akla gelen kolajen deri, kemik ve tendonlar gibi vücudun farklı yerlerinde bulunur. Vücutta yer alan proteinlerin üçte birlik kısmını oluşturmaktadır. Bu orana göre vücutta en çok bulunan proteindir.