HIIT Antrenmanı Nedir? Takviyelik Blog Fotoğrafı

HIIT Antrenmanı Nedir ve Neden HIIT Antrenmanı Yapmalısınız?

HIIT antrenmanı genellikle kısa süreli yoğun egzersizleri dinlenme veya düşük yoğunluklu egzersizlerle birleştirir. Spor salonlarında bu antrenmanlar çoğunlukla aerobik ve direnç antrenmanlarının karışımıdır.

Kimyasal Ürünlere Kafa Tutan Tıbbi Bitki Aloe Vera blog fotoğrafı

Kimyasal Ürünlere Kafa Tutan Tıbbi Bitki Aloe Vera!

Tarihte ilk olarak Mısırlılar tarafından keşfedilen Aloe Vera bitkisi; kozmetik amaçlı üretiminin yapıldığı, sabır suyu olarak bilinen muazzam bir bitkidir. Geçmişi milattan öncesine dayanır. Osmanlı tarafından sabun ve yara iyileştirici krem olarak da kullanılmıştır.

Spora Yeni Başlayan Kişilere 7 Öneri

Spora Yeni Başlayan Kişilere Motivasyon Arttırıcı 7 Öneri

Daha sağlıklı bir zihne ve vücuda sahip olmak için günlük 15 dakikalık egzersiz bile yeterlidir. Spora yeni başlayanlar için altın değerinde öneriler için yazımızın devamını okumayı unutmayın.

Omega 3 Balık Yağı Takviyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Blog Fotoğrafı

Omega 3 Balık Yağı Takviyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Omega 3, sağlığımız için gerçekten önemli bir madde olarak bilinir. Omega 3 yağlarının en iyi kaynağı, yağlı balıklar ve deniz ürünleridir.

Omega 3 Eksikliği Nedir? Belirtilerini Nasıl Anlarız? Blog Fotoğrafı

Omega 3 Eksikliği Nedir? Belirtilerini Nasıl Anlarız?

Omega 3, hücre zarı için oldukça önem taşıyan bir yağdır. Öte yandan vücudumuz sinyalleme molekülleri olan eikosanoidleri üretmek için Omega 3’e ihtiyaç duyar. Böylelikle vücutta başta bağışıklık ve sinir sistemleri olmak üzere birçok sistemin iyi çalışması sağlanır. Omega 3, çoklu doymamış yağ asitlerinden biri olarak bilinir. İyi bir Omega 3 kaynağının Omega 3’ün alt tipleri […]

Omega 3 balık yağının faydaları blog fotoğrafı

Omega 3 Balık Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Balık yağı, diyet amaçlı olarak en sık kullanılan gıda takviyelerinin başında gelir. Balık yağları, Omega 3 bakımından oldukça zengin bir maddedir. Eğer yeterli miktarda yağlı balık yemiyorsanız, balık yağını bir Omega 3 takviyesi olarak tüketmek isteyebilirsiniz. Bu yazıda Omega 3 balık yağının faydalarını ve zararlarını size anlatacağız.

Düzenli egzersiz Blog fotoğrafı

Düzenli Egzersiz Yapmanın Sağlığımız İçin 12 Faydası

Egzersiz, bedenimizin kalori yakmak için kullandığı hareketler bütününe verilen genel bir isimdir. Yüzme, koşma, kürek, yürüme ve dans gibi birçok egzersiz çeşidi bulunur. Aktif olarak egzersiz yapmanın hem mental hem de fiziksel sağlığa çok büyük faydaları vardır.

Glütensiz beslenme blog fotoğrafı

Glütensiz Beslenme Hakkında Her Şey!

Glütensiz beslenme, glüten içeren buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri hiç tüketmemeye dayanan bir beslenme şeklidir.