Blog

Omega 3 Balık Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir? Blok Fotoğrafı

Omega 3 Balık Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Balık yağı, diyet amaçlı olarak en sık kullanılan gıda takviyelerinin başında gelir. Balık yağları, Omega 3 bakımından oldukça zengin bir maddedir. Eğer yeterli miktarda yağlı balık yemiyorsanız, balık yağını bir Omega 3 takviyesi olarak tüketmek isteyebilirsiniz. Bu yazıda Omega 3 balık yağının faydalarını ve zararlarını size anlatacağız.

Düzenli Egzersiz Yapmanın Sağlığımız İçin 12 Faydası Blog Fotoğrafoı

Düzenli Egzersiz Yapmanın Sağlığımız İçin 12 Faydası

Egzersiz, bedenimizin kalori yakmak için kullandığı hareketler bütününe verilen genel bir isimdir. Yüzme, koşma, kürek, yürüme ve dans gibi birçok egzersiz çeşidi bulunur. Aktif olarak egzersiz yapmanın hem mental hem de fiziksel sağlığa çok büyük faydaları vardır.

Glütensiz Beslenme Hakkında Her Şey Blog Fotoğrafı

Glütensiz Beslenme Hakkında Her Şey!

Glütensiz beslenme, glüten içeren buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri hiç tüketmemeye dayanan bir beslenme şeklidir.

Probiyotiklerin Faydaları ve Probiyotik Zengini 6 Doğal Besin! Blog Fotoğrafı

Probiyotiklerin Faydaları ve Probiyotik Zengini 6 Doğal Besin!

Probiyotikler, sindirildikleri taktirde çok sayıda faydası olan mikro organizmalardır. Genel olarak bakteri sınıfında yer alan probiyotiklerin bedeniniz ve beyniniz için önemli faydaları bulunmaktadır. Sindirim sisteminize iyi gelmesi ile bilinen probiyotikler, kalp sağlığına ve depresyona da iyi gelmektedir.

Probiyotikler Nedir? Neden Kullanılır? Takviyelik Blog Fotoğrafı

Probiyotikler Nedir? Neden Kullanılır?

Probiyotikler, yararlı bakterilerin belli bir türüne verilen isimdir. Bu tip bakteriler vücutta bulunduğunda insan sağlığına önemli faydalar sağlar. Probiyotikler, genellikle vücuttaki iyi bakterilerin çoğalması için gıda takviyesi olarak sıklıkla kullanılır.

Omega 3 Nedir? Blog Fotoğrafı

Omega 3 Nedir?

Omega 3, diyetiniz için gerekli temel maddelerden biri olarak bilinen bir amino asittir.

Glüten Nedir? Hangi Besinlerde Glüten Bulunur? Blog Fotoğrafı

Glüten Nedir? Hangi Besinlerde Glüten Bulunur?

Glüten, depolama proteinleri olarak da bilinen prolamins ailesinin bir üyesidir. Glüten; buğday, arpa ve çavdar gibi tahıl ürünlerinde sıkça bulunan bir maddedir.

Whey Proteini Tozu Nedir? Takviyelik Blog Fotoğrafı

Whey Proteini Nedir?

Whey, sütün sulu kısmında bulunur. Peynir üretilirken sütün yağlı kısımları pıhtılaşır ve peynir altı suyu yan ürün olarak ondan ayrılır. Peynir altı suyu proteininin tadı çok iyi değildir, bu yüzden genellikle aromalıdır. Çikolata, vanilya ve çilek aromalı tozlar tercih edilen çeşitler arasındadır.