Mesafeli Satış Sözleşmesi

1.Sitemizden yapacağınız alışverişlerden doğacak uyuşmazlıklar 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun’un “Mesafeli Satış Sözleşmesi” hükümleri çerçevesinde görülecektir.

2.Mağazamızdaki tüm ürünler yetkili ithalatçı ve imalatçı şirketlerden temin edilmekte olup bu şirketlerin garantisi altındadır. Her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

3.Web sitemizde satışını yaptığımız tüm takviye edici gıdalar T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izni ile üretilmiştir ve/veya ithal edilmiştir.

4.Sitemize üye olmak ücretsiz ve kişiseldir.

5.Sitemize üye olurken İsim, Soyisim, özellikle adres ve telefon bilgilerinin doğru girilmesi gerekmektedir. Yanlış veya eksik girilen bilgilerden kaynaklanan sorunlardan site sorumlu tutulamaz.

6.Üye bilgilerinin üyenin ihmali dolayısıyla yetkisiz kişilerce okunmasından veya değiştirilmesinden dolayı gelebilecek zararlardan Sitemiz sorumlu değildir.

7.Her gerçek veya tüzel kişi sitemizden bir adet üyelik açma hakkına sahiptir. Bir kişinin birden fazla üyelik açtığı tespit edilirse Sitemiz ikinci açılan üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

8.Kullanıcı bu siteye üye olmakla T.C. Yasalarına ve Uluslararası Sözleşmelere aykırı yorum ve mesajlarda bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

9.Kullanıcılar, satılan ürünlerin tesliminde arıza veya bozukluk çıkması halinde Sitemize durumu gecikmek sizin bildirmekle yükümlüdür. Üye ürünü Sitemize tüm belgeleri ile birlikte teslim aldığı gibi eksiksiz olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığı ile tutulacak tutanakla göndermesi gerekmektedir. Ürün Sitemize ulaştıktan sonra Sitemiz “İade ve Garanti Koşulları” içinde ürünü inceleyecek ve arıza veya bozukluğu tespit etmesi halinde yenisini ya da muadil ürünü tekrar Kullanıcıya gönderilecektir.

10.Sitemiz, satın aldığınız mal ve hizmetleri Kullanıcının tercihine göre sanal pos, kapıda nakit ödeme, kapıda kredi kartı ile ödeme, havale/eft veya BitCoin ile ödeme yöntemlerinden biri ile tahsil edecektir.

11.Kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirilen siparişler 6502 Sayılı Kanun çerçevesinde haklı ve geçerli bir neden belirtilmeksizin Kullanıcı tarafından kabul edilmemesi halinde, Kullanıcı ürünün kendisine gönderilmesi ve Sitemize iadesine ilişkin kargo hizmet bedelini ödemekle yükümlüdür.

12.Sitemizden satın alınan ürünler anlaşmalı olduğumuz Kargo Şirketi ile gönderilecektir.

13.Sitemizden verilen siparişler, kargo ile kullanıcının belirttiği adrese yapılacaktır. Kullanıcının yönlendirmesi ile teslimat adresi siparişin çıkış durumuna bağlı olarak değiştirilebilir. Siparişi teslim alacak kişi, belirtilen adreste yer alan bir vekil olabilir. Kargo firması paketi iletmiş olduğu kişinin ismini kayıt altına almaktadır. Ancak kullanıcı kendisinin bulunmadığı bir adrese sipariş vermiş olduğu için doğacak kanuni yükümlülükleri kabul etmek durumundadır.

14.Sitemizden vermiş olduğunuz siparişler hafta içi 17.00, cumartesi günü ise 12.00’a kadar kargoya teslim edilmektedir. Bu saatlerden sonra verilen siparişler ertesi iş günü gönderilecektir. Bunun yanında, demin belirtilen saatlerden sonra Kullanıcının adres bilgilerinde değişiklik yapılması mümkün değildir. Başka bir ifadeyle, siparişler kargoya teslim edildikten sonra adres bilgilerinde değişiklik yapılamamaktadır.

15..27 Kasım 2014 tarihli 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında kullanıcılar satın almış oldukları ürünün tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir ve bu çerçevede ürünü iade edebileceklerdir. İade konusunda ayrıntılı bilgi için “Garanti ve İade Koşulları” sayfamızı ziyaret ediniz.

16 Bu sözleşmeden doğacak hukuki uyuşmazlıklar Türk Hukuku çerçevesinde çözümlenecektir.

17 Sitemizi kullanmak isteyen ziyaretçiler ve üye olmak isteyen kişiler yukarıda belirtilen maddelerdeki şartları kabul etmiş sayılır.

18.Sitemiz önceden herhangi bir haber vermeye gerek duyulmadan yukarıda belirtilen maddelerde istediği değişiklikleri yapma hakkına sahiptir.

19 Sitemizde bulunan ürünlerimizin 18 yaşından küçüklere satışı yasaktır.