kivircik-sacli-gulen-kadin-blog-ana-gorsel

5 Adımda Kıvırcık Saç Bakımı

Düz saçlı bir kişinin saçlarına dikkat etmesi gerekmediği inancı, kıvırcık saçlı insanlar arasında yaygın bir yanılgıdır. Kıvırcık saçlara sahip olmak, uygun şekilde bakıldığında çiçek açan bir bitkiye sahip olmakla karşılaştırılabilir. Ayrıca kıvırcık saçlı kişilerin düz saçlardan çok çevrelerini etkilediğine, sevimli, gizemli ve eğlenceli bir ruh haline sahip olduklarına inanılır. Kıvırcık saç, kısa ve uzun kullanımda çok farklı bir tarza sahip olmanızı sağlayan bir saç modelidir. Bukle yaparken saç modeli tamamen değişebilir ancak dikkatli olunmalı ve düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Eğer kıvırcık saçlarla başınız beladaysa, kıvırcık saç bakımı ve şekillendirme konusunda uzmanlaşmış ürünlerle tanışmamış olabilirsiniz.

Kıvırcık saçlara sahipseniz saç tipinize uygun şampuan seçmelisiniz. Kıvırcık saçlar kabarmaya daha yatkın olduğu için nemlendirici özelliklere sahip ürünler kullanmanız bu noktada önemlidir.
Saçınızı kurutmamak için çok fazla şampuan kullanmaktan kaçınmalısınız. Yine, nemin dışarıda kalmasını sağlamak için saçınızı çok sıcak olmayan ılık veya soğuk suyla yıkadığınızdan emin olun. Bunların yanında saçlarınız çok kuru ve sert ise şampuanlamadan önce saç kremi uygulayarak saçınızı iyi bir şekilde koruyabilir ve bakım yapabilirsiniz.

Takviyelik.com’un özel fırsatlarından yararlarak Dermoskin saç bakım ürünlerine göz atabilirsiniz.

Size En Uygun Saç Bakım Ürününü Seçin

Şampuan seçerken kıvırcık saçlar için bir şampuan seçmek, duştan sonra saçınıza daha az zaman ayırarak harika sonuçlar elde etmenin ilk aşamasıdır. Şampuanlama sonrası saçınızın uçlarına uygulayacağınız kıvırcık saçlara uygun ürünler, duş sonrası yaptığınız işleme de hız katacaktır. Saçınızı çok fazla sıcak suyla yıkamaktan kaçınmak ve en azından duştan sonra soğuk suyla iyice durulamak, hacim kazandırmaya, parlaklığa ve buklelerin yerinde kalmasına katkı sağlayacaktır. Takviyelik.com’da yer alan saç bakım ürünlerimizden saç yapınıza uygun ürünleri edinebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile sizlere her saç yapısına uygun ürünleri sunmaktadır.

Saçınıza faydalı gelecek bitkisel yağları merak ediyorsanız buraya tıklayın!

Saçlarınızı Doğru Zamanda ve Yönde Tarayın

Duştan sonra saçlarınızı ıslakken taramanız oldukça önemlidir. Durulanmayan kremler ile saçlarınızın gerek duyduğu nemi verebilirsiniz. Bunun yanında kıvırcık saçları tararken kullanılan fırça da oldukça önemlidir. Permalı veya kıvırcık saçlar için özel tasarlanmış, seyrek dişli fırçalar edinmeniz gerekmektedir. Bu fırçayı kuru kıvırcık saçına saç serumu uyguladıktan sonra kullanabilir ve oldukça güzel bukleler elde edebilirsiniz.

Saç Havlusu Kullanın!

Kıvırcık saç herkesin hayali olabilir. Fakat kıvırcık saça sahip olan kişiler için bir noktada çile haline gelebilmektedir. Bu noktada duştan sonra kıvırcık saçları havlu ile kurutmak, kıvırcık saçların sağlığı için oldukça önemlidir. Saçlarınızın kabarık bir hal almasını istemiyorsanız saç havlusu kullanmanız gerekmektedir.

Saçlarınızı Fön Makinesi ile Kurutmayın!

Kurutma ve kurulama işlemi kıvırcık saç bakımının en önemli noktalarından biri olarak bilinmektedir. Fazla sıcağa maruz bırakılan kıvırcık saçlarda elektriklenme ve kırılmayı engellemek imkansız hale gelmektedir. Bu yüzden saç kurutma makinesi ile saçınızı kuruluyorsanız ya hiç kullanmayın ya da düşük ısıda saçlarınızı kuruttuğunuzdan emin olun. Saç kurutma makineleri saç tellerinin yapısını da kurutmaktadır. Bu yüzden kabarma sürecine hız katmaktadır. İşlem öncesinde ısı koruyucu ve kıvırcık saçlarınızı kontrol altında tutan ürünleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Pürüzsüzleştirmek için tasarlanan formüllerden bir kokteyl yapmalı ve saçlarınıza uygulamalısınız. Sonrasında hava dağıtıcı bir uç kullanarak buklelerinize şekil verebilirsiniz.

Uyku Esnasında Doğru Yastık Kılıfı Seçin!

Kıvırcık saçlar için uyku oldukça önemlidir. İlk olarak ipek yastık kılıfı yardımıyla elektriklenmeyi ve kırılmaları engelleyebilirsiniz. Ayrıca ipek yastık kılıflarının yaşlanma karşıtı cilt rutininde de önem arz ettiğini unutmayalım. Buklelerinizin hacmini ve pürüzsüzlüğünü korumak için de Ananas Tekniğini uygulayabilirsiniz. Uyumadan önce saçlarınızı gevşek bir şekilde topuz yapmalısınız. Kalktığınızda da saçlarınızı açmalı ve parmaklarınızla karıştırmalısınız. Bu sayede görünümünüz gösterişli ve kusursuz bir hal alır.

Kıvırcık saç bakımı kadın ve erkekler için değişkenlik gösterir mi?

Kıvırcık saç bakımında kadınlar ve erkekler çeşitli saç bakım ürünleri kullanmaktadır. Bunun yanında insan genetiği gereği, her insan farklı bir vücut diline sahip olabilmektedir. Bu yüzden kadın ve erkek kıvırcık saç bakımında değişiklikler meydana gelebilmektedir.

İnce telli kıvırcık saçların bakımında özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır?

İnce telli kıvırcık saçları taramadan önce karışıklığı ellerinizle gidermeniz gerekmektedir. Bu sayede kolay bir şekilde saçınız açılacaktır. Kıvırcık saçlar kırılmaya müsait oldukları için geniş dişli taraklar tercih etmelisiniz. Bu sayede saçlarınıza zarar vermemiş olursunuz. Saç maşası ya da düzleştirici gibi herhangi bir cihaz kullanıyorsanız en düşük sıcaklıkta kullanmanız oldukça önem arz etmektedir. Kıvırcık saçı aşırı derecede ısıya maruz bırakırsanız saçınızın yıpranmasına neden olabilirsiniz.