Sağlık

Kimyasal Ürünlere Kafa Tutan Tıbbi Bitki Aloe Vera blog fotoğrafı

Kimyasal Ürünlere Kafa Tutan Tıbbi Bitki Aloe Vera!

Tarihte ilk olarak Mısırlılar tarafından keşfedilen Aloe Vera bitkisi; kozmetik amaçlı üretiminin yapıldığı, sabır suyu olarak bilinen muazzam bir bitkidir. Geçmişi milattan öncesine dayanır. Osmanlı tarafından sabun ve yara iyileştirici krem olarak da kullanılmıştır.

Omega 3 Balık Yağı Takviyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Blog Fotoğrafı

Omega 3 Balık Yağı Takviyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Omega 3, sağlığımız için gerçekten önemli bir madde olarak bilinir. Omega 3 yağlarının en iyi kaynağı, yağlı balıklar ve deniz ürünleridir.

Omega 3 Eksikliği Nedir? Belirtilerini Nasıl Anlarız? Blog Fotoğrafı

Omega 3 Eksikliği Nedir? Belirtilerini Nasıl Anlarız?

Omega 3, hücre zarı için oldukça önem taşıyan bir yağdır. Öte yandan vücudumuz sinyalleme molekülleri olan eikosanoidleri üretmek için Omega 3’e ihtiyaç duyar. Böylelikle vücutta başta bağışıklık ve sinir sistemleri olmak üzere birçok sistemin iyi çalışması sağlanır. Omega 3, çoklu doymamış yağ asitlerinden biri olarak bilinir. İyi bir Omega 3 kaynağının Omega 3’ün alt tipleri […]

Omega 3 balık yağının faydaları blog fotoğrafı

Omega 3 Balık Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Balık yağı, diyet amaçlı olarak en sık kullanılan gıda takviyelerinin başında gelir. Balık yağları, Omega 3 bakımından oldukça zengin bir maddedir. Eğer yeterli miktarda yağlı balık yemiyorsanız, balık yağını bir Omega 3 takviyesi olarak tüketmek isteyebilirsiniz. Bu yazıda Omega 3 balık yağının faydalarını ve zararlarını size anlatacağız.

Düzenli egzersiz Blog fotoğrafı

Düzenli Egzersiz Yapmanın Sağlığımız İçin 12 Faydası

Egzersiz, bedenimizin kalori yakmak için kullandığı hareketler bütününe verilen genel bir isimdir. Yüzme, koşma, kürek, yürüme ve dans gibi birçok egzersiz çeşidi bulunur. Aktif olarak egzersiz yapmanın hem mental hem de fiziksel sağlığa çok büyük faydaları vardır.

Glütensiz beslenme blog fotoğrafı

Glütensiz Beslenme Hakkında Her Şey!

Glütensiz beslenme, glüten içeren buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri hiç tüketmemeye dayanan bir beslenme şeklidir.

Probiyotiklerin Faydaları Blog Fotoğrafı

Probiyotiklerin Faydaları ve Probiyotik Zengini 6 Doğal Besin!

Probiyotikler, sindirildikleri taktirde çok sayıda faydası olan mikro organizmalardır. Genel olarak bakteri sınıfında yer alan probiyotiklerin bedeniniz ve beyniniz için önemli faydaları bulunmaktadır. Sindirim sisteminize iyi gelmesi ile bilinen probiyotikler, kalp sağlığına ve depresyona da iyi gelmektedir.

Probiyotikler Nedir? Neden Kullanılır? Takviyelik Blog Fotoğrafı

Probiyotikler Nedir? Neden Kullanılır?

Probiyotikler, yararlı bakterilerin belli bir türüne verilen isimdir. Bu tip bakteriler vücutta bulunduğunda insan sağlığına önemli faydalar sağlar. Probiyotikler, genellikle vücuttaki iyi bakterilerin çoğalması için gıda takviyesi olarak sıklıkla kullanılır.