Sağlık

laktoz-intoleransı-takviyelik-blog-gorseli

Laktoz İntoleransı Nedir?

Laktoz İntoleransı nedir? dediğimizde; sütte yer alan temel karbonhidrat olan laktozun sindirilememesine bağlı olarak gelişim kaydeden bir çeşit sindirim sistemi hastalığı cevabını verebiliriz. Laktoz İntoleransı belirtileri, tedavi şekilleri ve diğer ayrıntılar için tıklayınız.

magnezyum-iceren-besinler-blog-ana-gorseli

Magnezyum Hangi Besinlerde Bulunur?

Magnezyum, vücut ve beyin sağlığında önemli bir rol oynayan faktörlerdendir. Ayrıca insan vücudunda en bol bulunan minerallerden de biridir. Gelin magnezyum zengini besinlere birlikte bakalım.

su-icmek-neden-onemli-blog-yazisi

Günde Ne Kadar Su İçilmeli?

Su vücudumuz için en önemli besin maddesidir. Bu yüzden insan vücudu için önemli rol oynamaktadır. Gün içerisinde içeceğimiz su miktarıda bir o kadar önemlidir. Gelin birlikte inceleyelim.

meditasyon-mindfulness-nedir-blog-gorseli

Mindfulness Nedir?

Kişisel gelişim ve özgüven artışına yardımcı olan Mindfulness, duyguların dengeli ve öz farkındalık içerisinde hayata devam edebilmenin kilit yöntemi olarak ele alınır. Gelin birlikte inceleyelim.

kivircik-sacli-gulen-kadin-blog-ana-gorsel

5 Adımda Kıvırcık Saç Bakımı

Düz saçlı bir kişinin saçlarına dikkat etmesi gerekmediği inancı, kıvırcık saçlı insanlar arasında yaygın bir yanılgıdır. Kıvırcık saçlara sahip olmak, uygun şekilde bakıldığında çiçek açan bir bitkiye sahip olmakla karşılaştırılabilir. Şimdi 5 adımda kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır, birlikte öğrenelim!

koenzim-q10-blog-gorseli

Koenzim Nedir? Koenzim Q10 Faydaları Nelerdir?

Size daha net ve doğru Koenzim Q10 bilgisi verebilmek için bu yazımızda Koenzim Q10’un ne olduğunu, ne işe yaradığını ve eksikliğinde neler ortaya çıktığını ele alacağız.

yorgunluga-ne-iyi-gelir-blog-ana-gorsel

Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Devamlı yorgunluğunuzun nedeni kansızlık ya da depresyon olabilir. Yorgunluğa eşlik eden başka hastalıklarınız var ise bir uzmana başvurmaktan çekinmeyin. Çünkü çoğu zaman göz ardı edilen yorgunluk, ciddi bir hastalığın belirtisi olabilmektedir. Daha Ayrıntılı bilgi için yazımıza tıklayınız!

cinko-nedir-eksikligi-nelerdir-blog-gorseli

Çinko Nedir? Çinko Ne İşe Yarar?

Bağışıklık sistemini destekleyen güçlü bir antioksidan olan çinko hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı detaylı olarak okuyabilirsiniz.