Beslenme

neden-organik-beslenmeliyiz-takviyelik-blog-fotografi

Neden Organik Beslenmeliyiz?

Organik besinler tarım ilaçları, kimyasal maddeler ve hormon kullanılmadan elde edilen besin çeşididir. Öte yandan Organik Beslenme Nedir? diye soracak olursanız bu soruya cevabımıza göz atın!

corek-otu-yagi-nedir-faydalari-blog-gorseli

Çörek Otu Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Bugüne kadar, çörek otunun sağlık üzerindeki etkilerini test eden klinik çalışmaların eksikliği de söz konusudur. Ancak test edilmiş, nelere iyi geldiği detaylarını da sizlerle paylaşalım. Ülkemizde tedavi açısından kullanılmaz fakat birçok hastalık için iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Bağışıklık-sistemini-güçlendiren besinler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Bağışıklık sistemi, vücutta herhangi bir hastalık ortaya çıkarmaya çalışan mikroorganizmaların karşısında durmakta ve duvar görevi üstlenmektedir. Güçlü bağışıklık sistemi, kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek iç ve dış etkenlere karşı savunma biçimidir. Bağışıklık sistemi vücutta yer alan diğer sistemler ile orantılı çalıştığı için sadece beslenmeye değil, sağlığa da oldukça dikkat edilmelidir. Böylece kişinin bağışıklık sistemi daha […]

glutamin-nedir-kapak-gorseli

Glutamin Nedir? Glutamin Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Esansiyel olmayan bir amino asit olan glutamin vücudumuzun kendi başına ürettiği bir amino asit çeşididir. Bununla birlikte yediklerimiz ile de vücudumuza daha fazla glutamin alabiliriz. Ama insan bunu neden yapmalı? Şimdi gelin glutamin ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

kolajen içeren besinler- ana görsel

Kolajen İçeren Besinler

Cilt sağlığı denildiğinde akla gelen kolajen deri, kemik ve tendonlar gibi vücudun farklı yerlerinde bulunur. Vücutta yer alan proteinlerin üçte birlik kısmını oluşturmaktadır. Bu orana göre vücutta en çok bulunan proteindir.

D vitamini eksikliği - kapak fotoğrafı

D Vitamini Eksikliği – Neden Olur? Nasıl Giderilir?

D vitamini ihtiyacı, yaşa ve bireyin özelliklerine göre belirlenmektedir. D vitamini ihtiyacınızı doktorunuz ile belirleyerek ihmal etmemelisiniz. Çünkü uygunsuz miktarda D vitamini tüketimi, D vitamini intoksikasyonuna sebep olabilir. Aynı zamanda az alımlarda ise ilerleyen yaşamınızı etkileyecek birçok belirti ve hastalıkla karşı karşıya kalabilirsiniz.

aralıklı-oruc-ana-gorsel

Aralıklı Oruç Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Son günlerin yükselen diyet trendleri arasında aralıklı oruç diyeti özellikle öne çıkıyor.  Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin kullanabileceği bir yöntem olan aralıklı oruç kilo vermek isteyenlerin de imdadına koşuyor. Hem sağlıklı hem de etkili bir şekilde nasıl kilo verilir diye merak ediyorsanız aralıklı oruçtan yardım alabilirsiniz.

Glütensiz beslenme blog fotoğrafı

Glütensiz Beslenme Hakkında Her Şey!

Glütensiz beslenme, glüten içeren buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri hiç tüketmemeye dayanan bir beslenme şeklidir.