Beslenme

cinko-nedir-eksikligi-nelerdir-blog-gorseli

Çinko Nedir? Çinko Ne İşe Yarar?

Bağışıklık sistemini destekleyen güçlü bir antioksidan olan çinko hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı detaylı olarak okuyabilirsiniz.

folik-asit-nedir-ne-ise-yarar-blog-ana-gorseli

Folik Asit Nedir, Ne İşe Yarar?

Folik asit, vücutta birçok önemli işlevi olan ve folik asidin sentetik formu olan suda çözünen bir vitamindir. Birçok gıdada veya çeşitli takviyelerde doğal olarak bulunur. Son derece önemli bir vitamindir ve hücre bölünmesinde önemli bir rol oynadığı için hamilelik, bebeklik ve ergenlik gibi hızlı büyüyen dönemlerde yeterince tüketilmelidir. Folik asit hakkında daha fazlası için tıklayınız!

ginseng-nedir-faydaları-nelerdir-blog-kapak-fotografi

Ginseng Nedir, Faydaları Nelerdir?

Ginseng; geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılan, vücuda belirli faydaları olan önemli bir bitkidir. Etkileri modern tıp tarafından son zamanlarda açıklığa kavuşturulmuştur. Ginseng Hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız!

yesil-cayın-faydaları-takviyelik-blog-gorseli

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Son zamanların en çok sevilen bitki çaylarından biri olan yeşil çay, insan sağlığına pozitif yönde etkileri ile gün geçtikçe daha fazla tüketici tarafından daha fazla kullanılmaktadır.

neden-organik-beslenmeliyiz-takviyelik-blog-fotografi

Neden Organik Beslenmeliyiz?

Organik besinler tarım ilaçları, kimyasal maddeler ve hormon kullanılmadan elde edilen besin çeşididir. Öte yandan Organik Beslenme Nedir? diye soracak olursanız bu soruya cevabımıza göz atın!

corek-otu-yagi-nedir-faydalari-blog-gorseli

Çörek Otu Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Bugüne kadar, çörek otunun sağlık üzerindeki etkilerini test eden klinik çalışmaların eksikliği de söz konusudur. Ancak test edilmiş, nelere iyi geldiği detaylarını da sizlerle paylaşalım. Ülkemizde tedavi açısından kullanılmaz fakat birçok hastalık için iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Bağışıklık-sistemini-güçlendiren besinler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Güçlü bağışıklık sistemi, kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek iç ve dış etkenlere karşı savunma biçimidir. Bağışıklık sistemini güçlendirecek besinleri sizin için sıraladık!

glutamin-nedir-kapak-gorseli

Glutamin Nedir? Glutamin Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Esansiyel olmayan bir amino asit olan glutamin vücudumuzun kendi başına ürettiği bir amino asit çeşididir. Bununla birlikte yediklerimiz ile de vücudumuza daha fazla glutamin alabiliriz. Ama insan bunu neden yapmalı? Şimdi gelin glutamin ile ilgili tüm detayları inceleyelim.