Beslenme

Glütensiz beslenme blog fotoğrafı

Glütensiz Beslenme Hakkında Her Şey!

Glütensiz beslenme, glüten içeren buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri hiç tüketmemeye dayanan bir beslenme şeklidir.

Probiyotiklerin Faydaları Blog Fotoğrafı

Probiyotiklerin Faydaları ve Probiyotik Zengini 6 Doğal Besin!

Probiyotikler, sindirildikleri taktirde çok sayıda faydası olan mikro organizmalardır. Genel olarak bakteri sınıfında yer alan probiyotiklerin bedeniniz ve beyniniz için önemli faydaları bulunmaktadır. Sindirim sisteminize iyi gelmesi ile bilinen probiyotikler, kalp sağlığına ve depresyona da iyi gelmektedir.

Probiyotikler Nedir? Neden Kullanılır? Takviyelik Blog Fotoğrafı

Probiyotikler Nedir? Neden Kullanılır?

Probiyotikler, yararlı bakterilerin belli bir türüne verilen isimdir. Bu tip bakteriler vücutta bulunduğunda insan sağlığına önemli faydalar sağlar. Probiyotikler, genellikle vücuttaki iyi bakterilerin çoğalması için gıda takviyesi olarak sıklıkla kullanılır.

Glüten Nedir? Hangi Besinlerde Glüten Bulunur? Blog Fotoğrafı

Glüten Nedir? Hangi Besinlerde Glüten Bulunur?

Glüten, depolama proteinleri olarak da bilinen prolamins ailesinin bir üyesidir. Glüten; buğday, arpa ve çavdar gibi tahıl ürünlerinde sıkça bulunan bir maddedir.

Whey Proteini Blog Fotoğrafı

Whey Proteini Nedir?

Whey, sütün sulu kısmında bulunur. Peynir üretilirken sütün yağlı kısımları pıhtılaşır ve peynir altı suyu yan ürün olarak ondan ayrılır. Peynir altı suyu proteininin tadı çok iyi değildir, bu yüzden genellikle aromalıdır. Çikolata, vanilya ve çilek aromalı tozlar tercih edilen çeşitler arasındadır.

Şekersiz Protein tozu blog fotoğrafı

Şekersiz Protein Tozu Nedir?

Şekerin yanı sıra, çok az kalori içeren veya hiç içermeyen besleyici olmayan veya düşük kalorili başka tatlandırıcılar da vardır. Örneğin, besleyici olmayan doğal tatlandırıcılar, bitkilerden gelen ve kalori içermeyen keşiş meyvesi ve stevyayı içerir. Markalar ayrıca sıfır kalorili yapay tatlandırıcılar da kullanabilir.

Protein tozları ne işe yarar? Takviyelik blog fotoğrafı

Protein Tozları Ne İşe Yarar?

İnsanların daha uzun süre tok hissetmelerine yardımcı olabilecek yiyecekler, protein açısından zengin gıdaları ve takviyeleri tüketmekten geçer. Tam hissetmek, daha küçük porsiyon boyutlarına ve daha az sık atıştırma ile sonuçlanma eğilimindedir, bu da bir kişinin sağlıklı bir kiloyu korumasına veya gerekirse kilo vermesine yardımcı olabilir.

Protein Tozu Nedir Blog Fotoğrafı

Protein Tozu Nedir?

1950 yıllarında, vücut geliştirme sporcusu olan Irvin P. Johnson tarafından ilk defa ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaç, sporcuların kolay emilen gıdalara ihtiyaç duyulması ile doğmuştur.
Protein tozu içeriğinde peynir altı suyu proteini bulunmaktadır. Peynir altı suyu proteini en sık kullanılan protein çeşitlerinden biridir.